Kiedy wszędzie panuje oziębłość i lekkie zimowe znużenie na Polnej 5 już po raz dziewiąty rozpoczyna się KAWA, a tym razem nie w atmosferze melancholii czy kontemplacji, ale ekscytacji i gorącej, MEKSYKAŃSKIEJ FIESTY!

Czym jest jednak jest Fiesta? Meksyk ma swój własny sposób świętowania – odmienny od czegokolwiek innego. Fiesta jest połączeniem mozaiki barw, jedynej w swoim rodzaju sztuki, muzyki wykonywanej na żywo przez mariachi i występów artystycznych wszelakiej maści. Jednak najważniejszym elementem Fiesty nie jest „co?”, a „gdzie?”. Fiesta odbywa się na ulicach i jest tworzona przez wszystkich – świętujący współdziałają z artystami, a często też sami stają się artystami i wykonawcami.

Każdy z osobna świętuje, tworzy swój mały kawałek całości, ale dopiero wiele różnych zbiorowości tworzy Fiestę.

Tym samym jest KAWA – zbiorowością ludzi niezwykłych, tworzących niezwykłą sztukę w wielu niezwykłych formach, miejscem gdzie można zobaczyć, posłuchać, poczuć i stworzyć sztukę, ale jednocześnie to atmosfera tworzona przez setki zrzeszonych i niezrzeszonych osób. Mamy nadzieję, że i w tym roku 19 i 20 marca znowu stworzymy razem tą niesamowitą atmosferę.

Szefowie KAWY 2020: Lidia Przygoda i Jan Samocki

Szefowie Kawy 2019: Olga Tałasiewicz i Stefan Paciorek

Szefowie KAWY 2018: Anna Darewska i Franciszek Tereszczuk

Szefowie KAWY 2017: Patrycja Powałka i Magda Sołyga

Szefowie KAWY 2016: Paulina Kozłowska i Agata Strupiechowska

Szefowie KAWY 2015: Mikołaj Miękus i Magda Kapuścińska

Szefowe KAWY 2014: Kasia Kujawa i Matylda Borcuch

Szefowe KAWY 2013: Hania Górczyńska i Marysia Szumowska

Założycielki oraz Szefowe KAWY 2012: Asia Maksymiuk i Magda Pacholczyk