Historia K.A.W.Y.

Kawa. Co czujesz? Ciepło poranka, spotkanie z kimś bliskim? Czy raczej – Twoja kawa wypijana jest w pośpiechu – parząc wargi ma pobudzić zaspane ciało, zanim rozpocznie się kolejny dzień? A może już w wyobraźni czujesz niepowtarzalny aromat i zagryzasz rogalikiem z marmoladą? To nie reklama, choć rzeczywiście może budzić takie skojarzenia u nie-Czackiewiczów… Bo nam KAWA kojarzy się przede wszystkim z marcowymi wieczorami i kameralną atmosferą. Naszą Kawiarnią Amatorów Wydarzeń Artystycznych!

Pierwszy raz KAWA odbyła się z inicjatywy Asi Maksymiuk i Magdy Pacholczyk w 2012 roku.
I tak podczas dwóch wieczorów wnęka na drugim piętrze i sala wystawowa wypełniła się muzyką, teatrem, tańcem – pięknem sztuki.
Wielu uczniów zaangażowało się w organizację tego wydarzenia, a KAWA stała się kolejnym nieodłącznym elementem Czackiego życia.

Gwiaździste noce…
Łzy ronię, w oknie wystając, perliste,
W ich ciszy błogiej, świetlistej pomroce…
W noce gwiaździste
Czekam na kogoś, kto w drzwi załomoce
I w moje serce uczucie tchnie czyste…

Zapada noc, okrywając miasto peleryną ciemności. Dobrze znane nam uliczki i zaułki, odkrywają przed nami nowe tajemnice. Wszystko ma więcej uroku, niż w jasnych promieniach dnia. Samotna latarnia oświetla kawałek ulicy. Słychać echo kroków stawianych na betonowym chodniku. Dziś jest ich więcej niż zwykle. Gwiazdy, które jak stare dobre przyjaciółki zerkają na nas z nieboskłonu, słyszą je już po raz ósmy. Bo to już ósmy raz zbierzemy się w naszej szkole, by świętować nasze talenty, pasje i marzenia.

Ponownie zanurzymy się w tę niezwykłą, czacką atmosferę, znowu pozwolimy artystom porwać nas w wir radosnych uniesień, znów ręce będą nas bolały od klaskania. Pierwszego i drugiego dnia wiosny znów zapachnie KAWĄ, tym razem wśród ciemnych miejskich alejek i uliczek. Mamy nadzieję, że w czwartek i piątek 21 i 22 marca również twoje kroki usłyszymy w Mieście Nocą.

Szefowie Kawy 2019: Olga Tałasiewicz i Stefan Paciorek

Szefowie KAWY 2018: Anna Darewska i Franciszek Tereszczuk

Szefowie KAWY 2017: Patrycja Powałka i Magda Sołyga

Szefowie KAWY 2016: Paulina Kozłowska i Agata Strupiechowska

Szefowie KAWY 2015: Mikołaj Miękus i Magda Kapuścińska

Szefowe KAWY 2014: Kasia Kujawa i Matylda Borcuch

Szefowe KAWY 2013: Hania Górczyńska i Marysia Szumowska

Założycielki oraz Szefowe KAWY 2012: Asia Maksymiuk i Magda Pacholczyk