Historia K.A.W.Y.

Kawa. Już na sam dźwięk tego słowa niejedni czują niepowtarzalny aromat, delektują się wspomnieniem pełnego, charakterystycznego smaku. Ciepłem poranka. Spotkaniem z kimś bliskim.
Uczniowie Czackiego mają z jeszcze jedno skojarzenie – pewnego marcowego wydarzenia i jego kameralnej atmosfery. Naszej KAWY!

Pierwszy raz KAWA, czyli Kawiarnia Amatorów Wydarzeń Artystycznych odbyła się z inicjatywy Asi Maksymiuk i Magdy Pacholczyk w 2012 roku.
I tak podczas dwóch wieczorów wnęka na drugim piętrze wypełniła się muzyką, teatrem, tańcem – pięknem sztuki. Nie tylko na scenie mogliśmy podziwiać obrazy, fotografie i rękodzieło.
Wielu uczniów zaangażowało się w organizację tego wydarzenia, a KAWA stała się kolejnym nieodłącznym elementem Czackiego życia.

W tym roku KAWA odbędzie już po raz szósty, i to z niezwykłym motywem przewodnim – Japonią. Co prawda, nie w roli głównej – w tej jak zwykle wystąpią młodzi artyści Czackiego z przyjaciółmi.
Aktorzy, muzycy, plastycy i reżyserzy zachwycą swoim zaangażowaniem, pracą, talentem. Zabiegani organizatorzy dopilnują, by wszyscy czuli się jak najlepiej. Korytarze wypełnią się kawiarnianym zapachem – nie tylko kawy!

Dwa wieczory początku wiosny, 23 i 24 marca po raz szósty nie tylko włączą wszystkich w nieuchwytną atmosferę. Nie tylko KAWĄ się wypełnią. One po prostu będą – dla nas. Naszą KAWĄ.

Szefowie KAWY 2017: Patrycja Powałka i Magda Sołyga

Szefowie KAWY 2016: Paulina Kozłowska i Agata Strupiechowska

Szefowie KAWY 2015: Mikołaj Miękus i Magda Kapuścińska

Szefowe KAWY 2014: Kasia Kujawa i Matylda Borcuch

Szefowe KAWY 2013: Hania Górczyńska i Marysia Szumowska

Założycielki oraz Szefowe KAWY 2012: Asia Maksymiuk i Magda Pacholczyk

Kontakt z nami!

e-mail: kawiarenka.czacki@gmail.com
Szefowie K.A.W.Y. :
Patrycja Powałka: patrycjabeata.powalka@gmail.com
Magda Sołyga: Magda0solyga@gmail.com